Uudised

3.jaanuaril avatakse Pärnu kontserdimaja ees Gustav Fabergé pronkskuju.

Laupäeva hilisõhtul avatakse Pärnu kontserdimaja ees Pärnust pärit juveliiri ja maailmakuulsa juveelifirma Fabergé asutaja Gustav Fabergé pronkskuju. Ajaloolist sündmust kaunistab samal õhtul kontserdimajas toimuv ball. Balli korraldab Pärnu Fabergé selts ja skulptor Jevgeni Burkovi tehtud monumendi kingib Pärnu linnale Peterburi juveelimaja Tenzo Jewellery House omanik, Eesti juurtega Alexander Tenzo.

 Kontserdimaja galeriides ja jalutussaalide seintel on detsembri algusest väljas Tiina Ojaste maalid, millest osa on inspiratsiooni saanud just Fabergé munadest.

Maja kolme korrust hõlmav “Siin- ja sealpool piiri” on Ojaste seni suuremaid isikunäitusi Pärnus. Välja on pandud nii naisefiguure kui müstilisi maastikke ja tööd jäävad üles jaanuari lõpuni. Teoste hulgast tasub üles otsida maal lihavõttemunaga vürstinnast: selle maalimisega tärkas Ojastel sügavam huvi Fabergé vastu ja alguse sai kohalik selts.

Monumendi avamise ja balliga kulmineeruvad Pärnus tänavu märtsis alanud Gustav Fabergé 200. sünniaastapäeva tähistamise pidustused.