Uudised

30. jaanuaril algab MustonenFest 2015

Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusika kontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks, kandnud erinevaid nimesid, avardanud ajastupiire, toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid välismaalt ning jätkab juba neljandat aastat MustonenFesti nime all.

Festivali juht ja loominguline keskpunkt on viiuldaja ja dirigent, mitmekülgne muusik ja isiksus Andres Mustonen.
“MustonenFest on pühendatud elavale kunstile. Loome iga päev uut muusikalist maailma ja samal ajal oleme tugevalt seotud traditsioonide ja minevikuga,” ütleb kunstiline juht Andres Mustonen festivali eel.

Seekordsel festivalil pole planeeritud ava- ega lõppkontserti, kõik festivali kontserdid on säravad, mitmekülgsed ning huvipakkuvad. Üles astuvad legendaarne Austria pianist Paul Badura-Skoda, kes vaatamata oma 87 eluaastale on senini aktiivne kontserdielus, Armeenia riikliku kammerkoori Hover solistidest koosnev vokaalansambel Armenian Voices, rock-bändi attitude’iga barokkmuusikat esitav ansambel Red Priest, Suurbritanniast, ECM artist, pianist Anat Fort jpt. Sakslaste Rascher Saxophone Quartet toob esiettekandele Eesti Kontserdi tänavuse resident-helilooja Peeter Vähi teose “Violet winds” koos Klaaspärlimäng Sinfoniettaga. Rahvusvahelises koostöös kõlavad suurejoonelised Verdi “Reekviem” ning Alexander Knaifeli “Saalomoni ülemlaul”.

MustonenFest 2015 toimub 30. jaanuarist 8. veebruarini Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.
Täpsem kava Eesti Kontserdi kodulehel