Pressiteated

Eesti Rahvusmeeskoori ringreis Venemaa suurlinnades.

Eesti Rahvusmeeskoor on 30. septembrist kuni 8. oktoobrini 2012 ringreisil Venemaal. Kokku antakse 5 a cappella kontserti Peterburis, Novgorodis, Tveris, Jaroslavlis ja Moskvas. Soolokontserte juhatab koori peadirigent ja kunstiline juht Mikk Üleoja ning kõlavad teosed erinevate heliloojate loomingust: Kreek, Lemba, Pärt, Tormis, Whitacre, Grigorjeva, Rahmaninov, Bonato.

Eesti Rahvusmeeskoor on 30. septembrist kuni 8. oktoobrini 2012 ringreisil Venemaal. Kokku antakse viis soolokontserti Peterburis, Novgorodis, Tveris, Jaroslavlis ja Moskvas.
Soolokontserte juhatab koori peadirigent ja kunstiline juht Mikk Üleoja ning kõlavad teosed erinevate heliloojate loomingust: Kreek, Lemba, Pärt, Tormis,  Grigorjeva, Rahmaninov, Bonato.
Jaroslavi Filharmoonias on RAMil veel teinegi kontsert, sedapuhku koos kohaliku sümfooniaorkestriga, dirigendid maestro Eri Klas ja Erki Pehk, kavas Veljo Tormise avamäng nr 2, Arvo Pärdi sümfoonia nr 3, Dmitri Šostkovitši 13. sümfoonia ja lõpetuseks Villem Kapi „Põhjarannik“.
Viimati käis RAM Peterburis Jaani kiriku taasavamispidustustel 2011. aasta veebruaris, kui osales avakontsert-jumalateenistusel ja andis soolokontserdi (dirigendid Kuno Areng, Mikk Üleoja).
Senini viimane külaskäik Moskvasse sai teoks 2001. aasta aprillis, kui esitati Martõnovi teost „Apocalypsis“ Moskva katolikus kirikus (dirigent Andres Mustonen).
RAMi loomise idee sai alguse Jaroslavlist, kus 1942. aastal moodustati Eesti Riiklikud Kunstiansamblid, mille koosseisu kuulus muuhulgas ka meeskoor, mida juhatasid Jüri Variste ja Gustav Ernesaks. Eestisse tagasi tulles koor lagunes, kuid tuumik jäi Ernesaksaga, kes moodustas 1944. aasta novembris RAMi.
Kontserdireisid Tveri, Novgorodi ja Jaroslavli toimusid aastakümneid tagasi. 50.-70. aastatesse jäävad RAMi pikad ja menukad kontserditurneed Nõukogude Liidus.

Kontserdid 2012 turnee ajal:
1. okt Peterburi, Jaani kirik
RAM, a cappella kava, dirigent Mikk Üleoja
2. okt Novgorod, Filharmoonia saal
RAM, a cappella kava, dirigent Mikk Üleoja
4. okt Tver, Filharmoonia saal
RAM, a cappella kava, dirigent Mikk Üleoja
5. okt Jaroslavl, Filharmooni saal
RAM, a cappella, dirigent Mikk Üleoja
6. okt Jaroslavl, Filharmoonia saal
RAM, Jaroslavli Akadeemiline Sümfooniaorkester, dirigendid Eri Klas ja Erki Pehk
7. okt Moskva, ooperiteater „Helikon“
RAM, a cappella dirigent Mikk Üleoja