Pressiteated

Mikk Üleoja esimene tervikkava RAMi peadirigendi ja kunstilise juhina.

24. novembril annab Eesti Rahvusmeeskoor Metodisti kirikus kontserdi „In manus tuas, Domine“, mis on Mikk Üleoja esimene tervikkava RAMi kunstilise juhi ja peadirigendina Eestis. Mikk Üleoja esimene ülesastumine selles ametis toimus edukalt oktoobrikuises Pariisis mainekas St. Eustache’i kirikus, kui koori esitatud Pärdi ja Tormise teosed said kiitva hinnangu osaliseks. Kontserdil saab kuulda koguni kolme vaimulikele tekstidele kirjutatud esiettekannet: Pärt Uusbergi „In monte Oliveti“, Mart Jaansoni „Issanda armastatu“ ning Henrik Ødegaardi “Te lucis ante terminum”.

Kaasa teevad Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve dirigeerimisel, Madis Metsamart ja Vambola Krigul löökpillidel.
Kava aluseks on Cyrillus Kreegi Taaveti laul nr 137 ning Henrik Ødegaardi “In manus tuas, Domine”. Viimati nimetatud teos ootas paar aastat võimalust Eestis ettekantud saada ning tänase kontserdi tarbeks tegi helilooja sellest meeskooriseade, mis on algversiooniga võrreldes mõnevõrra töödeldud ning kannab ka uut pealkirja “Te lucis ante terminum”.
Kreegi Psalm nr 137 oli omakorda ideeliseks aluseks kahele tellimustööle. Pärt Uusberg kirjutas sellest inspireerituna kimbu lugusid, millest täna tuleb ettekandele “In monte Oliveti”. Mart Jaansonil valmis ulatuslik kolmeosaline kantaat 2. Saamueli raamatu ning Psalmi nr 51 tekstidele.
Kontserdile on oodata ka teoste autoreid Henrik Ødegaardi, Mart Jaansoni ja Pärt Uusbergi.