2013


R 20.12 kell 18 Viljandi Jaani kirik
L 21.12 kell 18 Tallinna Jaani kirik
P 22.12 kell 14 Pärnu kontserdimaja
E 23.12 kell 19 Tartu Jaani kirik



 
Jõulukontserdid "Lux aurumque"

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Sander Tamm


Eric Whitacre, Tomas Luis de Victoria, Urmas Sisask, Ola Gjeilo
 

L 30.11 kell 16.30 Haapsalu toomkirik
P 1.12 kell 15 Abja kultuurimaja
N 5.12 kell 12 Tallinna Tehnikagümnaasium
R 6.12 kell 19 Viimsi Püha Jaakobi kirik



 

Advendikontsert

Eesti Rahvusmeeskoor,
dirigent Igor Nikiforov


Kruusimäe, Kreek, Lauridsen, Biebl, Whitacre, Gretšaninov, Tšesnokov, Bortnjanski, Tolstjakov, Martõnov


R 15.11 kell 19 Vanemuise kontserdimaja
L 16.11 kell 17 Estonia kontserdisaal



 

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Nicolas Fink


Florent Schmitt, Francis Poulenc, Bohuslav Martinů, Richard Strauss

R 11.10 kell 19 Jõhvi kontserdimaja
L 12.10 kell 19 Pärnu kontserdimaja
P 13.10 kell 17 Estonia kontserdisaal



 

"Ülim vaikus"

Arsise käsikellade ansambel, kunstiline juht Aivar Mäe
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja


Peeter Vähi. Supreme Silence
 

N 3.10 kell 17
Evangelische Kirche St. Petri Wolgast





 

 

XX Usedomi muusikafestival (Saksamaa)

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Piret Aidulo (orel)


Mendelssohn-Bartholdy, Bonato, Tobias, Uibo, Tormis
 

R 20.09 kell 19 Estonia teatrisaal







 

Estonia maja 100 festival

Beethoven 9. sümfoonia

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor,
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Rahvusooper Estonia koor
Dirigent Mihhail Gerts

 

N 13.09 kell 18 Estonia kammersaal


 

 
 

Estonia maja 100 festival

"Pikse litaania"

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja 

Valik Veljo Tormise meeskooriloomingut

L 7.09 kell 19 Estonia kontserdisaal






 

Estonia maja 100 festival

ERSO hooaja avakontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Neeme Järvi
 

R 6.09 kell 19.30 Estonia teatrisaal



 

Estonia maja 100 festival

Estonia awamise pidu

N 5.09 Berliini Filharmoonia saal

 

 
 
 Šostakovitš. 13. sümfoonia

Berliini Raadio Sümfooniaorkester
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Marek Janowski


E 19.08 kell 20-21


 
Tartu multimeediashow

R. 16.08 kell 19 Glücksburg Schloss








 

Schleswig-Holsteini muusikafestival (SHMF) (Saksamaa)

“Donnergott und Zaubermühle” (Piksejumal ja nõiaveski)

Eesti Rahvusmeeskoor

Dirigent Mikk Üleoja


Schubert, Mendelssohn, Schumann, Tormis
 

N 15.08 kell 20 Plön, Nikolaikirche











 

Schleswig-Holsteini muusikafestival (SHMF) (Saksamaa)

“De profundis”

Eesti Rahvusmeeskoor
Drigent Mikk Üleoja
Ene Salumäe (orel)
Levi-Danel Mägila, Henry-David Varema (tšellod)


Pärt, Rahmaninov, Matsushita,  Kreek,  Bonato, Whitacre, Preatorius, Tobias

P 28.07 Vilsandi päästejaama paadikuur






 

Saaremaa Ooperipäevad

lõpetamine Vilsandil
kell 17 Merelaulud Paadikuuris
kell 19 Kontsert ja simman laululaval

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Andrus Siimon


L 27.07 kell 20
Kuressaare lossi ooperimaja
















 

Saaremaa Ooperipäevad

Ooperigala “Wagner ja Verdi 200”
Johanni van Oostrum (sopran, Lõuna-Aafrika Vabariik/Holland)
Nataša Petrinski (metsosopran, Austria)
Sulkhan Gvelesiani (bariton, Gruusia)
Nikoloz Lagvilava (bariton, Gruusia)
Legi Imedašvili (bass, Gruusia)
Koit Soasepp (bass)
Kakhaber Tetvadze (bass, Gruusia / Georgia )
Eesti Rahvusmeeskoor (koormeister Andrus Siimon)
Thbilisi riikliku ooperiteatri orkester, koor ja solistid
Dirigendid Giorgi Jordania, Gianluca Marciano, Andres Mustonen

R 26.07 kell 18 Kuressaare Laurentsiuse kirik




 


 

Saaremaa Ooperipäevad

A cappella kava

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Triin Koch


Kreek, Tavener, Elgar, Britten, Saar, V. ja A. Kapp

N 13.06 kell 17 Vanadzor, Edward Kzartmyani nim muusikakool
R 14.06 kell 19 Jerevan, Komitase nim kammersaal
P 16.06 kell 19.30 Tbilisi, Gruusia riiklik muusikakeskus

 



Armeenia ja Gruusia ringreis

Eesti Rahvusmeeskoor
dirigent Mikk Üleoja


Mendelssohn-Bartholdy, Bonato, Matsushita, Kreek, Tormis jt

www.yerevan2013.ee

L 1.06 kell 18 Võru Kubija laululava




 
III Uma Pido
võrukeelne laulu- ja rahvapidu

K 29.05 kell 18
Käina huvi- ja kultuurikeskus


 
Tobias 140

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Andrus Siimon


N 9.05 kell 19 Keila kultuurikeskus
R 10.05 kell 19 Loo keskkool


 
 
"Muusikaline kingitus emale"

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Rasmus Erismaa


T 16.04 kell 19 Paide kultuurikeskus
K 17.04 kell 21 Estonia kontserdisaal













“Between Reality”


Eesti Rahvusmeeskoor
dirigent Mikk Üleoja
Ene Salumäe orelil Tallinnas, klaveril Paides



Kontsert on pühendatud rahvusvahelisele häälepäevale
.
Kontserdi keskmes on briti kultuur. Ühelt poolt heliloojad Gavin Bryars, John Tavener, James MacMillan ning teiselt poolt Thomas Stearns Eliot ning William Shakespeare, kelle tekstidele on oma teosed kirjutanud Mart Siimer ja Evelin Seppar.

P 24. 03 kell 19 Estonia kontserdisaal
N 28. 03 kell 19 Vanemuise kontserdimaja







 
Liszt. Reekviem

Ferenc Liszt. Reekviem meeskoorile, orelile ja puhkpillidele 
RAM, dirigent Mikk Üleoja


Ene Salumäe (orel), Urmas Põldma (tenor), Aleksander Arder (tenor), Hideyuki Nishimura (bariton), Uku Joller (bass)

L 16.03 kell 15 Estonia kontserdisaal




 
RAM ja Kaitseväe orkester

Dirigent Peeter Saan

Wagneri ooperikoorid

R 8.03 kell 19 Mustla rahvamaja
L 9.03 kell 16 Palamuse kirik



 
„Nii Sind ootan“

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigendid Rasmus Erismaa ja Martin Sildos

Uusberg, E. Mägi, Puur, Ernesaks, Tormis, Sildos, Vettik

N 21.02 kell 18 Kuressaare kultuurikeskus
R 22.02 kell 16 Vastseliina rahvamaja
L 23.02 kell 14 Otepää kultuurikeskus
P 24.02 kell 16 Nõmme kultuurikeskus

"Dialektilisi vaatlusi vabariigi asjus"

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja

Tormis, V. ja A. Kapp, Läte, Türnpu, Kunileid, Saebelmann

R 15.02 kell 19 Avinurme kultuurikeskus
N 14.02 kell 19 Mustpeade maja valge saal




 
Prantsuse muusika

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Charles Barbier (Prantsusmaa)

Francis Poulenc, Caroline Marçot, Guy Ropartz, Camille Saint-Saëns jt

L 2.02 kell 15 Estonia kontserdisaal





 
Tartu rahu 95. aastapäevale pühendatud kontsert
Eduard Tubin “Reekviem langenud sõduritele”

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja

Solist Merle Silmato (metsosopran)
Piret Aidulo (orel), Jaak Vasar (trompet), Alar Altmäe ja Ivo Priiilinn (löökpillid)
Kontserdi juht Alo Rammo